Полная версия

Главная arrow Экономические arrow Сельское хозяйство arrow
Токсокароз собак

  • Увеличить шрифт
  • Уменьшить шрифт


<<   СОДЕРЖАНИЕ   >>

Епізоотологічні дані токсокарозу

По даним Стоє (1983) яйця токсокар дуже стійкі до впливу факторів навколишнього середовища, внаслідок чого один раз заражене місце (площадка, парк і т.д.) залишаються джерелом збудника інвазії протягом багатьох років.

Джерелом інвазії є собаки, що забруднюють ґрунт яйцями токсокар, які виділяться з фекаліями. Інвазійні резервуарним господарі не можуть бути джерелом інвазії, тому що в організмі людини інвазійні паразити з личинок не утворяться й пропагативні стадії (яйця) не виділяються. Для токсокар людина служить резервуарним господарем, а фактично людини можна розглядати як "екологічний тупік" збудника токсокароза .

Світова поширеність токсокароза дуже широка.

Наявність декількох шляхів поширення збудника токсокароза в собак є причиною дуже високої їхньої ураженості. Вона значно коливається залежно від статі, віку, методів утримання й зони перебування собак. Л.T.Гліскман, П. М. Шанз (1981) узагальнили результати обстеження 42 тис. собак на різних континентах й установили, що середній показник ураженості їх кишковим токсокарозом становить 15.2% (з коливаннями від 0 до 93%). Цуценята вражаються більшою мірою, а бездомні собаки - частіше, ніж домашні.

Перше повідомлення про токсокароз собак у Білорусії зроблене в 1931р. Ураженість собак токсокарами становила 12,6%. Незважаючи на санітарний стан, що змінився, населених пунктів, до 70-х років екстенсивність інвазійних собак цими гельмінтами не зменшилося. Так, в 1975 році в м. Вітебську було уражено токсокарами 14,2% собак. За 1986 рік екстенсивність інвазії собак токсокарами в різних містах Білорусії становила від 3,4 до 32,0%. А зараженість сільських собак доходила до 40% .

Широкому поширенню токсокароза сприяє не тільки вся кількість, що збільшується, собак, як у сільського, так й у міського населення, але й природна вогнищевість цього захворювання. Так, відомо, що в Білорусії багато видів диких м'ясоїдних заражені токсокарами. Наприклад, рисі заражені на 29,6% з інтенсивністю інвазії від 1 до 37тварин; лисиці - на 42,1% з інтенсивністю інвазії від 5 до 14 тварин; єнотовидні собаки - на 6,9% з інтенсивністю інвазії 2-3 тварин; ведмеді - на 11% з інтенсивністю інвазії 2-3 тварин., а вовки уражені до 26% .

Іншими факторами передачі можуть бути вовна тварин, вода.

 
Перейти к загрузке файла
<<   СОДЕРЖАНИЕ   >>